Szerző Téma: SZERVERFÁJLOK: Vélemények és hibák!  (Megtekintve 58996 alkalommal)

Nem elérhető ATAG

• Administrator
  • Sage
  • *
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 239
  • Segített: 1729
  • Dr.
    • Metin2 Hungarian Forum
Re:2010 szerverfájlok, és a hibáik + vélemények
« Válasz #50 Dátum: 2011-10-17, 17:46:51 »
Ahelyett hogy lehordtok egy-egy szerverfájlt, inkább segíteni kéne a készítőjének azzal, hogy jelzitek a problémákat.
Az összeomlás leggyakoribb oka az ész (és hozzáértés) nélküli módosítgatás.
A megfelelő visszajelzésekkel javítani lehetne a hibákat és lehetne egy csomó stabil, jól használható szerver -.-

TapsiHapsi

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2011-10-17, 17:50:10 »
2010 es szerver filék igen is lyok nem tudjátok használni azért hal ki nálatok haszni tudni kel nem le hordani hogy hibás én nálam mértn em halnak ki mert tudom használni

Nem elérhető Λʟonє

• Professional
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 64
  • Segített: 224
« Válasz #52 Dátum: 2011-10-17, 17:52:33 »
De a billentyűzetet nem tudod használni xD

Egyébként igen is van olyan, hogy stabil és kevésbé stabil... de a kevésbé stabil általában előre úgy van megcsinálva, hogy bizonyos módosítások után meghaljon (daroo) és vannak olyanok amik a sok + miatt halnak meg, ha belenyúlsz (nonopower)

Funk

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2011-10-17, 18:04:41 »
Nonopowert 5 hónapig használtam, szinte midnent lecseréltem, és semmi probléma nem volt vele.. csak 1-2 alap hiba, amit nem tudtam javítani a szerver fájlban, Például: Setaouk messziről sebeznek.  Daroo-t még nem próbáltam.

Edit: A nonopowerben még van egy zavaró hiba....vagy is nem igazán hibának lehet nevezni na mind egy.. A lényeg hogy az oktató Shopokban nincsenek Női sura hajak, és csak Női Nindzsa hajak vannak bent.. Mindkét oktatónál vagy csak férfi sura hajak, vag csak női sura hajak vannak.. -.- Ez már az őrületbe kergetett (főleg hogy 24 oktató van..), ezért ki se javítottam..
« Utoljára szerkesztve: 2011-10-17, 18:11:26 írta Funk »

braxa

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: 2011-10-17, 23:04:39 »
Én Daroo-féle 1675-ös szerver fájlt használok és eddig semmitől nem omlott össze még ( - pedig rendesen nyüstölöm hónapok óta - ). Egyetlen egy hibát nem tudtam benne javítani: a két majom kazi ( közepes ~ nehéz ).
Minden mást ki lehetett javítani.

A betelés ellen:
Kimentesz mindent a .vhdi-ről és csinálsz egy másikat aminek auto növelést adsz,majd bemásolod. ( Persze nem árt hozzá egy jó nagy kapacitású vinyó. )

Egyéb:
Franzi-féle szerver file-nál miért nem akarja elindítani a szervert? Be kéne jönnie a 4 operation timed out-nak,de hiába várok akár 10 percet is mégse dobja ki. De még csak nem is ír ki hibát.

Nem elérhető [VIP]P3NG3R

• VIP
  • Master
  • *
  • Thank You
  • -Given: 46
  • -Receive: 616
  • Segített: 1031
  • napasztmek
« Válasz #55 Dátum: 2011-10-17, 23:54:39 »
Franziban nem jön ki 1 op. timed out sem.
Kiírja zölddel, hogy: The server ist gestartet. (vagy valami hasonló) és annyi, várni kell max 1-2 percet és már mehetsz is fel.
fcuk my life.
"aki hülye az is marad..." (;

Okézzátokmárlearegemvaze

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2011-10-18, 11:46:59 »
Daroo1675 questekben van néhány elég idegesítő hiba... :)

braxa

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2011-10-18, 13:35:24 »
Ha értesz hozzá akkor tudod,hogy mit hol kell korrigálni.

Meg ugye a legtöbb questben előfordul ilyen számsorból álló sor,ami hazavághatja azokat.

Edit:
Egy kicsit belenyúltam franziba és voálá:
http://noob.hu/2011/10/19/franzi.png

Tökéletesen működik,de olyannyira,hogy még új mapokat is tudtam belerakni ( - devil's catacomb és egy kereskedő map - ).

Persze az a baki ebben is benne van,hogy a közepes és nehéz majom kazi nem működik,és itt se engedi hiába próbáltam javítani... Valakinek sikerült már valamilyen módszerrel életre kelteni ezt a két mapot?
« Utoljára szerkesztve: 2011-10-19, 01:39:38 írta braxa »

nekro711

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2011-10-20, 19:17:45 »
nekem sikerült :D
Kicseréltem arra ami a balancemt2-ős szerver file-ban van.
Próbáld ki nekem tökéletesen működik.

Nem elérhető Justin

• Beginner
  • Thank You
  • -Receive: 0
  • Segített: -4
« Válasz #59 Dátum: 2011-10-25, 23:04:19 »
Sziasztok.

Eddigi metin2 szerver készítéseim során egy olyan 2010-es szerver fájlal nem találkoztam ami felért volna egy 2008-assal.
Egyszerűen megbízhatatlanok,.

-össze omlik
-csak úgy újra indul
-betelik.

Nagyon nehéz találni egy megbízható 2010-es szerver fájt ami egyáltalán a fent sorolt hibákat nem tartalmazza.
És akkor még nem is beszéltem a munka komolyabb részéről mappok,küldik, stb.

Edit: Jelenleg 1 magyar játék szervéről tudok aki tényleg SAJÁT általa elkészített fejlesztéseket teszi be szerverébe.
Azonban ezért a játékosok borsosan megfizetik az árát.

Így egy kezdő szerver csak a kreativitására tud hagyatkozni.

Okézzátokmárlearegemvaze

• Vendég
« Válasz #60 Dátum: 2011-10-25, 23:21:21 »
Eddigi metin2 szerver készítéseim során egy olyan 2010-es szerver fájlal nem találkoztam ami felért volna egy 2008-assal.
Egyszerűen megbízhatatlanok,.
Pedig valamivel többet tudnak a 2008-as párjaiknál... És megbízhatóbbak.

-össze omlik
Ha hülyeséget raksz bele akkor persze. Amúgy nekem még talán 1x volt omlás, egy Daroo fájlnál 3 hónap után. De az kampeca is lett teljesen.

-csak úgy újra indul
Kell hozzá egy dif game fájlba, illetve nem szabad túlpörgetni mellé a gépet... Utóbbi 2008-asnál is feltétel.

-betelik.
Csinálsz neki egy új vdi-t. Csak médiumhárdkór verzió.

Nagyon nehéz találni egy megbízható 2010-es szerver fájt ami egyáltalán a fent sorolt hibákat nem tartalmazza.
Na ebben viszont egyetértünk.

TheLAW

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2011-10-26, 21:08:29 »
Legtöbbször azért telik be mert beleraksz valami hülyeséget, de hibásan! Ezért a szerver elkezdi folyamatosan syserr be írni hogy mi a baj, de te le sem szarod, aztsem tudod mi az a syserr, mikközben az csak nő és nő amikor végül megtelik a lemez. Mire te feljössz ide és elmondod hogy milyen szar ez az egész (az kizárt hogy te hülye vagy hozzá (bele sem kéne kezdened inkább)) és csak meg sem próbálod kijavítani, sőt nem is érdekel hogy mitől telik meg. Megelégszel azzal a válasszal hogy szar és kész.

"A tudatlanság néha áldás."
"Ha nem találjuk a jó választ, az értelmetlent választjuk."
"Általában a legkevesebb erőfeszítéssel akarjuk elérni a legjobb eredményt. Ez a természet rendje."

Nem elérhető ATAG

• Administrator
  • Sage
  • *
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 239
  • Segített: 1729
  • Dr.
    • Metin2 Hungarian Forum
« Válasz #62 Dátum: 2011-10-26, 22:47:55 »
Ha nagy szervered van, elkerülhetetlen hogy nagy logokat csináljon, ha csak nem kapcsolod ki egy diff-el, de az ellehetetleníti a hibakeresést.
Legegyszerűbb megoldás cronal törölni rendszeresen a logokat. Pl:

00 * * * * cd /usr/ahol/a/start/szkript/van && sh clear.sh
Így óránként töröl minden logot.

Megjegyzem, hogy a legtöbb összeomlás oka, hogy a syserr túl nagy méretű lesz (annál ugye nincs logrotate, mint a syslognál). Rendszeres törlésével szép eredményeket lehet elérni, de csodára senki se számítson :)
Bátrabbak csinálhatnak egy symlinket /dev/null-ba, csak aztán ne próbálja senki megnyitni editorral ;)
ln -s syserr /dev/null
« Utoljára szerkesztve: 2011-10-26, 22:50:17 írta ATAG »

Okézzátokmárlearegemvaze

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2011-10-26, 23:54:10 »
Legtöbbször azért telik be mert beleraksz valami hülyeséget, de hibásan! Ezért a szerver elkezdi folyamatosan syserr be írni hogy mi a baj, de te le sem szarod, aztsem tudod mi az a syserr, mikközben az csak nő és nő amikor végül megtelik a lemez. Mire te feljössz ide és elmondod hogy milyen szar ez az egész (az kizárt hogy te hülye vagy hozzá (bele sem kéne kezdened inkább)) és csak meg sem próbálod kijavítani, sőt nem is érdekel hogy mitől telik meg. Megelégszel azzal a válasszal hogy szar és kész.
Arra gondoltál már, hogy egy nagyobb adatbázis mekkora helyet tud elfoglalni? Ha valaki virtuális gépen akar nagyobb szervert futtatni (ami mondjuk elég nagy ökörség, de lehet rá sansz), akár ezer játékos után már kinövi az adatbázis a virtuális gépet... Ezért célszerűbb átpakolni az egészet egy sajátba, amit beállítasz automatára.

Nem elérhető endor

• Beginner
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 13
  • Segített: 29
  • Operation Manager
« Válasz #64 Dátum: 2011-10-28, 11:39:10 »
A téma címéhez picit vissza kanyarodva leírnám az idáig legígéretesebb szerverfile amivel én találkoztam.

Kay331elitversion féle szerver file.

Elit pvpn elit gold üzlet árán jutottam hozzá nem került sokba így gondoltam egy próbát megér kipróbálom a sok csalódás után.
2 ch t lehet elindítani de elvileg 4 van benne. Most már 4. hónapja fut folyamatos üzemben csak akkor állítottam le ha feltétlen muszáj volt. Elég szélsőségesen próbáltam kezelni először. Szabálytalan leállítások. Filezillán az adatbázisban szabálytalanul betett mappok ,questek, utána azok eltávolítása, mappok helytelen kivétele késöbbi vissza állítása, Szóval ahogy csak tönkre lehet tenni egy szerver filet szerintem mindent kipróbáltam ,de stabil maradt és nem omlott össze. azóta 4 hónapja folyamatosan megy. Pakolgatom bele a különböző questeket mappokat amit csak fel lehet lelni és még nem volt vele egyszer sem gond,
 ami hibákat kiirt mindig fel lehetett lelni az okát és én voltam a hiba okozója. Szóval nem lehet panaszom rá. Kíváncsian várom mi lesz a vége.
« Utoljára szerkesztve: 2011-10-28, 11:40:45 írta endor »

braxa

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2011-10-28, 14:00:57 »
Továbbra is állítom:
Mindegyik ugyanolyan jó ( kivéve az ilyen kontár munkák ~ NW3,Freemetin2,TheShorty,Wixike [ bár ez még csak 2010-nek se mondható,pláne nem server file-nak ],ha tudod használni és értesz hozzá! Ennyi a megoldás kulcsa.

Okézzátokmárlearegemvaze

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2011-10-28, 18:18:00 »
Továbbra is állítom:
Mindegyik ugyanolyan jó ( kivéve az ilyen kontár munkák ~ NW3,Freemetin2,TheShorty,Wixike [ bár ez még csak 2010-nek se mondható,pláne nem server file-nak ],ha tudod használni és értesz hozzá! Ennyi a megoldás kulcsa.
Bár így lenne...
Körülbelül másfél éve (kisebb-nagyobb kihagyásokkal) foglalkozom szerverkészítéssel, és tavasz óta tesztelem szinte folyamatosan a 2010-es szerverfájlokat. Vagyis tesztelTEM, mostmár úgyahogy van egy félig franzi-daroo kotyvalék félig saját alkotásom, bírja is rendesen.
Asszem, nem az a kategória vagyok, aki csak úgy telenyomja minden vacakkal a szervert, aztán meg csodálkozik, ha összeomlik, és rögtön a szerverfájl a hibás. De akkoris megvan ez a tipikus ránézel és összeomlik kategória. Igen, FreeMetin, Shorty, Dokugan, és még lehetne sorolni.
"Kivéve az ilyen kontár munkák" a mindegyikbe ez is beletartozik, és egyikre sincs ráírva. Ezek a gyakori összeomlások általában a rossz configolás eredményei, hacsak a felhasználó nem használja rendeltetésszerűen. És ez egyikre sincs ráírva, hogy mennyire jól configolták. Használod, és majd idővel kiderül, mennyire bírja jól.

braxa

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2011-10-28, 18:40:57 »
Én azért eléggé komolyan antitalentumként indultam a szerverkészítés terén,de ePvP-n jó pár topicot átnyálazva rá lehet jönni,hogy miként használhatók helyesen a server file-ok. Azokat a leírásokat betanulva és használva még egyszer nem omlott össze a szerver,pedig a lehető összes hülyeségemet amit kreálok azt kipróbálok benne.

Nem elérhető patfer

• Beginner
  • Thank You
  • Segített: -33
  • Ha segítettem adj minuszt(-) ha nem akkor is ;)
« Válasz #68 Dátum: 2011-10-31, 17:32:16 »
Am csak szólok hogy franziba nem fog kírni de fut de beraksz egy pl 250-es gamefilet és megy nekem 4 op-t kihoz és utána fut...nagyon komoly

Funk

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2011-11-01, 17:24:13 »
Am csak szólok hogy franziba nem fog kírni de fut de beraksz egy pl 250-es gamefilet és megy nekem 4 op-t kihoz és utána fut...nagyon komoly
Nekem szinte mindig ki írja.

Nem elérhető endor

• Beginner
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 13
  • Segített: 29
  • Operation Manager
« Válasz #70 Dátum: 2011-11-01, 17:35:07 »
Próbaképp leszedtem a Franzit kíváncsi voltam rá. Beállítottam mindent elindult gond nélkül. Beléptem Naviba F6 beraktam pl az új vérteket és reboot. Mikor újra elindítottam már nem indult el .. Connection refused.  Szóval csak ennyi :D

Nem elérhető abence

• Beginner
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 36
  • Segített: 190
« Válasz #71 Dátum: 2011-11-01, 18:32:10 »
Azért írta ki mert 1765 ös gamefájlt tettél be, franziban alapból 2019es es van aminél nem írja ki(meg 2089esnél se).

Funk

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2011-11-01, 18:34:41 »
Próbaképp leszedtem a Franzit kíváncsi voltam rá. Beállítottam mindent elindult gond nélkül. Beléptem Naviba F6 beraktam pl az új vérteket és reboot. Mikor újra elindítottam már nem indult el .. Connection refused.  Szóval csak ennyi :D
Általában akkor fordul elő mikor ész nélkül pakolod bele a dolgokat.. magától csak úgy nem jön elő.

MicroChilip

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2011-11-01, 20:08:06 »
én a LuMax-ot fogom kritizálni
10ből 3 pont
3 pont 1 apitool elen védve 2 nagy yang/exp dropp 3. max lvl 255
7 pont ami bugnak számit: 1.rossz npc-k szellem npc sokan látják ha pwm szerót akarunk akk megvesznek mindent ottan
2. vegyes bugos item shopra többsször gyorsan kattintva kihozza 6.7. optolót ajándék dobozt
3. ezáltal fullosak lesznek pwm szerón
4. lvl1 questben metinkő idéző
5. ezért lagg lesz ha kiszedem szelem npc ből akkor meg
6. vegyesben sok a gyorsan katintott bugos item pl zen bab metinidéző már megint :D
7. lvl 1 quest ha lecserélődik akkor összeomlik tehát Wixikével egyenlő szinten van ,,Fogjanak kezet 1 mással"

Nem elérhető patfer

• Beginner
  • Thank You
  • Segített: -33
  • Ha segítettem adj minuszt(-) ha nem akkor is ;)
« Válasz #74 Dátum: 2011-11-02, 17:40:51 »
Nekem egy olyan tapasztalatom van Franzival hogy
van hogy 2 perc míg behozza a login-t, majd indítom
és Connection refused, majd egy reboot
utána gyorsabban hozza be és semmi hiba
szall elég érdekes és humoros